×

У вашому кошику є товари

Оформити замовлення

Снідати чи ні?

Переглядів: 2626 Коментарі: 0

Снідати чи ні – питання спірне для багатьох людей. Багато вчених і дієтологів наполягають на тому, що ранній прийом їжі дуже важливий для організму. Багато дієт дозволяють у першій половині дня їсти найкалорійніші продукти і страви, навіть солодощі, зате після обіду і до 6 вечора потрібно старатися знижувати кількість вживаних калорій. Головне, щоб у їжу вживалися натуральні продукти. Однак більшість людей просто не можуть зранку їсти і здатні випити чашку кави або чаю, в кращому випадку з тостом або бутербродом. Наскільки небезпечна відмова від сніданку, дізналися вчені США і Великобританії.


Майже 3 сотні добровольців із зайвою вагою взяли участь в експерименті американських дослідників, який тривав близько 4 місяців. Учасники пройшли контрольне зважування на початку і в кінці експерименту. Всіх добровольців розділили на 3 групи. Учасники першої продовжували їсти органічні продукти нормальної якості. Другі – відмовилися від сніданків, треті – в обов’язковому порядку зранку ситно їли. За висновками дослідження стало зрозуміло, що наявність чи відсутність сніданку ніяк не вплинуло на зміну ваги людей. Оскільки всі 3 сотні учасників залишилися при тій же масі, з якою починали експеримент.

 

Британських учених також зацікавило питання актуальності раннього прийому їжі. Вони провели 6-тижневий експеримент з 33 людьми, частина з яких снідала зранку (близько 70 ккал. за прийом їжі), а друга частина відмовлялася від нормального сніданку. Результати дослідження показали, що відмінностей у вазі учасників не було виявлено. При цьому ті, що не снідали, за добу вживали менше калорій. Однак ті, хто ситно снідав зранку фермерськими продуктами витрачали протягом дня отриману за сніданком енергію, причому основна їх активність припадала саме на час до обіду. Єдина вагома різниця між учасниками експерименту проявилася у стабільності показників цукру в крові у тих, хто нормально їв зранку.

Виявляється, важливість сніданку була перебільшена. Навіть легкий перекус екопродуктами зранку не змусить людину збільшувати порції в обід і за вечерею. Якщо не хочеться зранку їсти - не їжте. Якщо хочеться – їжте. Якщо ж вас хвилює зайва вага, то відмова від сніданку ніяк не вплине на процес схуднення. Значно важливіше передивитися раціон. Благо зараз можна замовити необхідні продукти онлайн, і збільшити фізичні навантаження для спалювання зайвих калорій.

За матеріалами WomanNews.

Коментарі

Написати коментар