×

У вашому кошику є товари

Оформити замовлення

Цікаво про гречку

Переглядів: 4656 Коментарі: 0


Напевно, Україну неможливо уявити без гречки. Відколи вона з’явилася на нашій землі, стала улюбленим продуктом харчування. Господині примудряються робити з неї перші, другі страви і навіть десерти. Гречка цінується не тільки кулінарами. Вона є головним медоносом, саме з неї виготовляють смачний, тягучий, ароматний гречаний мед. Крім того, гречка використовується як в народній, так і в традиційній медицині. До вашої уваги ще кілька корисних властивостей даної крупи.

1. Гречка багата білком

У 100 гр. гречки міститься близько 15% білка, тому цей продукт активно вживається в їжу спортсменами і людьми, що стежать за своєю м'язовою масою. Білок гречки засвоюється організмом краще, ніж тваринний білок.

2. Гречана крупа стабілізує рівень цукру в крові

Гречка має низький глікемічний індекс, тому різкої зміни рівня цукру в крові викликати не може. Рівень цукру в людському організмі підвищується плавно, а не стрибкоподібно, як після солодощів або борошняних виробів.

3. Гречка – екологічно чистий продукт

Гречка не піддається геномодифікаціі. Більш того, для її вирощування не застосовуються нітрати і пестициди. Вона прекрасно росте і без хімічних добрив. Крім того, існує ще й зелена гречка – гречка, яка не відчуває на собі термічних впливів і за рахунок цього зберігає всі корисні речовини і мінерали, тому її колір залишається ніжно-салатовим.

4. Гречка здатна поліпшити настрій

Так-так, не тільки шоколадки покращують емоційний стан. Вченим вдалося довести, що гречана каша сприяє позбавленню від стресу і неврозу, піднімає настрій і додає енергії людині.

5. Гречка допомагає виводити холестерин

Завдяки цій крупі шкідливий холестерин виводиться з організму. Нагадаємо, що через холестерин у людини в судинах розвиваються бляшки, які призводять до їх закупорювання і, як наслідок – до інфаркту та інсульту.

6. Гречана крупа ідеальна для людей, що стежать за фігурою

Будь-який фітнес-тренер скаже вам, що без гречки ви не зможете дотримуватися здорового харчування. Точніше, зможете, але це буде даватися вам з величезними труднощами. Гречка низькокалорійна і живильна, в ній багато білка, вітамінів і важливих мікроелементів. Вона швидше виводить рідину з організму і прискорює обмін речовин.

7. Гречка запобігає ГРВІ

Якщо регулярно їсти гречку, то можна захистити себе від застуди і вірусів. У цій крупі міститься фолієва кислота, яка сприяє зміцненню захисної функції організму в цілому.

8. У гречці багато заліза

Залізо, як і інші мікроелементи, життєво важливі для роботи нашого організму. Без нього особливо не обійтися, якщо ви страждаєте на анемію.

Навіть такий буденний і звичний продукт, як гречка, здатний дивувати. Якомога частіше використовуйте цей інгредієнт на своїй кухні, зміцнюйте своє здоров'я і здоров'я своїх близьких!

 

Коментарі

Написати коментар